- Panel discussions on key trends and challenges in Georgian tourism
- B2B meetings to build direct connections with industry decision-makers
- Presentations from top market professionals on upcoming developments
The event will take place at the beginning of June 2018 at the Biltmore Hotel Tbilisi. Therefore, industry representatives are encouraged to confirm participation early.
About the Annual Conference
The Tourism and Hospitality Conference has been held annually since 2016. It serves as a unique platform where industry representatives, government officials, international and local experts, and media gather together. As a result, participants gain direct access to the latest trends, emerging challenges, and key business contacts in Georgian tourism. The conference also offers companies a strong opportunity to promote their work among a wide and relevant target audience.
Stay Updated
For the latest news about the Georgia tourism awards 2018, visit www.awards-tourism.com or follow the project on Facebook.
For more tourism industry news and business event coverage, explore our Tourism section and Business Insights blog on Business Georgia.
Business Georgia is proud to serve as a media partner of Welcome to Georgia! National Tourism Awards since the first awards ceremony.
საქართველოს ტურიზმის ჯილდოები 2018: ახალი წელი, ახალი კატეგორიები და უფრო მეტი შესაძლებლობა
საქართველოს ტურიზმის ჯილდოების სეზონი დაბრუნდა — და 2018 წელი ყველაზე კონკურენტულ და შედეგიან გამოცემად გვპირდება. Welcome to Georgia! ეროვნულმა ტურიზმის ჯილდოებმა ოფიციალურად გახსნა ახალი საკონკურსო წელი ახალი კატეგორიებით, განახლებული ჟიურით და გაფართოებული შესაძლებლობებით. გარდა ამისა, წელს მნიშვნელოვანი მილსტოუნი აღინიშნება — პროექტი და საქართველოს ბანკი სამწლიანი წარმატებული პარტნიორობის იუბილეს ზეიმობენ.
სამი წლის პარტნიორობა საქართველოს ბანკთან
საქართველოს ტურიზმის ჯილდოებსა და საქართველოს ბანკს შორის თანამშრომლობა სტაბილურად განვითარდა. ორი წლის წინ საქართველოს ბანკმა შემოიღო სპეციალური კატეგორია მცირე და საშუალო ბიზნესისთვის — „წლის ყველაზე სწრაფად მზარდი კომპანია SME სეგმენტში”. ეს კატეგორია შეიქმნა ტურიზმის ინდუსტრიაში SME სეგმენტის კომპანიების წასახალისებლად. გარდა ამისა, მან მცირე ბიზნესებს მსხვილ მოთამაშეებთან თანასწორ პირობებში კონკურენციის შესაძლებლობა მისცა.
შემდეგ, 2017 წლის გამოცემისთვის საქართველოს ბანკმა მეორე სპეციალური კატეგორია გამოაცხადა — „ტურიზმის ინდუსტრიის საუკეთესო ქალი მეწარმე”. ეს ნომინაცია შეიქმნა იმ ქალი ლიდერების წასახალისებლად, რომლებმაც კარიერა ქართული ტურიზმისა და სტუმართმოყვარეობის განვითარებას მიუძღვნეს. პირველივე წლიდან კატეგორიამ ინდუსტრიაში მომუშავე ქალების დიდი გამოხმაურება დაიმსახურა.
2018 წელს რა ელოდება ინდუსტრიას
წელს ორგანიზატორები გაცილებით მეტს ჰპირდებიან. ახალი კატეგორიები, განახლებული ჟიური და ახალი შესაძლებლობები გამოცხადდება ტურიზმისა და სტუმართმოყვარეობის მე-3 კონფერენციაზე. შესაბამისად, კომპანიებმა განახლებებს ყურადღებით უნდა მიჰყვნენ.
კონფერენცია მოიცავს: