• Biometrics — Identity verification and authentication technology
• Know Your Customer (KYC) — Compliance tools and digital onboarding solutions
• Cybersecurity — Threat detection, data protection, and network security platforms
If your startup operates in any of these areas, then you are exactly the kind of innovator this program is designed to support. Additionally, even if you are at an early stage, the program welcomes passionate founders with strong ideas and a willingness to grow.
Why Startups in Georgia Should Not Miss This
Georgia has rapidly emerged as one of the most startup-friendly environments in the Caucasus region. With a growing tech ecosystem, favorable tax policies, and increasing interest from international investors, Georgian startups are uniquely positioned to compete on a global level. However, access to the right acceleration program can make the difference between staying local and going global.
This program bridges that gap. By participating, Georgian and CIS startups gain not only mentorship and funding opportunities, but also the credibility that comes with being associated with a globally recognized financial institution. Furthermore, the connections made during the program often lead to long-term partnerships and continued investment opportunities beyond the program itself.
How to Apply
Participation in the VTB startup acceleration program is completely free. To apply, simply visit the official VTB Acceleration application page and complete the application form. Make sure to clearly describe your startup, the problem you are solving, and the technology you are using.
For more information about startup programs and funding opportunities available in Georgia, you can also explore our resources for startups and investment guides
სტარტაპების აქსელერაციის პროგრამა საქართველოში — შესაძლებლობა, რომლის გამოტოვება არ შეიძლება
გაქვთ სტარტაპი საქართველოში ან დსთ-ს ქვეყანაში? თუ ასეა, სტარტაპების აქსელერაციის პროგრამა საქართველოში, რომელსაც ბევრი დამფუძნებელი ელოდა, ახლა ხელმისაწვდომია — და ის სრულიად უფასოა. VTB Acceleration კარს უღებს ინოვაციურ სტარტაპებს, რომლებიც მზად არიან გლობალურად გაიზარდონ, მიიღონ ინვესტიცია და დანერგონ თავიანთი იდეები რეგიონის ერთ-ერთ უმსხვილეს ფინანსურ ჯგუფში.
გარდა ამისა, ეს არ არის უბრალო ნეთვორქინგ ღონისძიება. ეს არის სტრუქტურირებული, შედეგზე ორიენტირებული პროგრამა, რომელიც გაძლევთ ინსტრუმენტებს, მენტორობასა და კორპორატიულ გარემოს — ყველაფერს, რაც გჭირდებათ თქვენი სტარტაპ იდეის ბაზარზე გასატანად.
რა არის VTB სტარტაპ აქსელერაციის პროგრამა?
VTB Acceleration არის უფასო პროგრამა, რომელიც სპეციალურად შექმნილია საქართველოსა და დსთ-ს ქვეყნების ადრეული და ზრდის სტადიის სტარტაპებისთვის. პროგრამა არა მხოლოდ აკავშირებს დამფუძნებლებს გამოცდილ მენტორებთან, არამედ უზრუნველყოფს პირდაპირ წვდომას აღმოსავლეთ ევროპის ერთ-ერთი ყველაზე გავლენიანი ფინანსური ჯგუფის კორპორატიულ ინფრასტრუქტურაზე. შედეგად, მონაწილეები იძენენ რეალურ გამოცდილებას, რომლის მიღებას სხვა სტარტაპები წლებს უთმობენ.
რას მიიღებთ ამ პროგრამიდან?
გლობალურ ბაზარზე გასვლის მხარდაჭერა — პროგრამა გთავაზობთ სტრუქტურირებულ გზას საერთაშორისო ბაზრებზე გასასვლელად, რომელსაც მხარს უჭერს მსხვილი ფინანსური ინსტიტუტი.
კორპორატიული პროექტის განხორციელება — VTB Acceleration გაძლევთ საშუალებას, დანერგოთ თქვენი პროექტი დიდ ფინანსურ ორგანიზაციაში. შედეგად, თქვენ ერთდროულად იძენთ კორპორატიულ გამოცდილებასა და პროდუქტს ახვეწით.
ინდუსტრიის ექსპერტთა მენტორობა — პროგრამის განმავლობაში თქვენ მჭიდროდ ითანამშრომლებთ გამოცდილ სპეციალისტებთან ფინტექ, ტექნოლოგიებისა და ბიზნეს განვითარების სფეროებში.
პროდუქტის ცოცხალ გარემოში ტესტირება — თქვენ შეძლებთ თქვენი პროდუქტის ვალიდაციას რეალურ ბიზნეს გარემოში, რაც ნიშნავს უფრო სწრაფ განახლებებსა და ბაზართან უფრო კარგ შესაბამისობას.
ინვესტიციებზე წვდომა — პროგრამა გაკავშირებთ აქტიურ ინვესტორებთან, რომლებიც დაინტერესებულნი არიან საქართველოსა და დსთ-ს ტექნოლოგიური სტარტაპებით.
ვის შეეფერება ეს პროგრამა?
პროგრამა განკუთვნილია სტარტაპებისთვის, რომლებიც მუშაობენ შემდეგ სფეროებში: დიდი მონაცემები და ანალიტიკა, სქორინგის ტექნოლოგიები, ბლოკჩეინი, ხელოვნური ინტელექტი, ბიომეტრია, KYC ტექნოლოგიები და კიბერუსაფრთხოება.
როგორ შეიტანოთ განაცხადი?
მონაწილეობა სრულიად უფასოა. განაცხადის შესატანად ეწვიეთ VTB Acceleration-ის ოფიციალურ გვერდს და შეავსეთ სააპლიკაციო ფორმა.